★★★★★ "Wiemy Co Robimy!!! Udzielamy DO 10 LAT Gwarancji" ★★★★★

Docieplenia Elewacji Budynków, elewacje, ocieplanie budynków od podstaw

docieplenie, ocieplanie, łódź, zgierz, aleksandrów, pabianice, konstantynów

Ocieplenia elewacji budynków Łódź

Wykonujemy kompleksowe docieplenia elewacji budynków styropianem i wełną mineralną.

Docieplamy budynki jednorodzinne, wielorodzinne, kamienice, budynki nowe i stare.

Nasza ekipa składa się z doświadczonych i pracowitych osób. Posiadamy odpowiedni do docieplania sprzęt oraz własne rusztowania elewacyjne.

Możesz zlecić nam ocieplenia budynków razem z materiałem lub zakupić materiał samemu. W pierwszej opcji nie musisz się o nic martwić, wszystko załatwimy za Ciebie.

Standardowo zakres prac przy ocieplaniu budynków obejmuje:

  • wyliczenie oraz zamówienie materiałów potrzebnych do wykonania prac ociepleniowych elewacji budynku
  • organizacja pracy i nadzór
  • wywiezienie odpadów powstałych podczas prowadzenia prac polegających na ociepleniu budynku oraz ich utylizacja
  • klejenie styropianu lub wełny mineralnej
  • montaż narożników
  • montaż listwy boniowej
  • kołkowanie
  • zatapianie siatki w kleju
  • nakładania i zacieranie tynku strukturalnego
  • montaż parapetów
  • montaż, demontaż rusztowań elewacyjnych
  • Na starych budynkach, jeśli jest to konieczne, skuwamy luźne  fragmenty tynku i dla wyrównania uzupełniamy zaprawą tynkarską, ewentualnie wykonujemy podklejkę styropianową.

Przy wykonywaniu wszystkich prac remontowo budowlanych zawsze używamy materiały najwyższej jakości, dotyczy to również ocieplania elewacji budynków.

 

 

Aby sprawdzić ile kosztuje ocieplenie elewacji budynku prześlij nam MAILEM następujące informacje oraz projekt (jeśli posiadasz):

  • ilość m2 ścian bez odliczania otworów okiennych i drzwiowych
  • rodzaj styropianu lub wełny (lambda, grubość)
  • rodzaj, gradjację i kolor tynku (NCS)
  • wysokość budynku
  • dokładny adres budynku
  • projekt i zdjęcia budynku

 

Interesuje Cię TYLKO ROBOCIZNA??

Jeśli wolisz, możesz zamówić usługę wykonania ocieplenia elewacji budynku obejmującą tylko robociznę…

  • W takiej sytuacji po twojej stronie będzie nie tylko wyliczenie potrzebnej ilości materiałów i ich zakup z dostawą na budowę, ale również wywiezienie i utylizacja odpadów powstałych przy pracach.
  • Przy zakupie uwzględnić musisz zużycie materiału i odpady powstałe przy pracach.
  • Pamiętaj, że potrzebny będzie nie tylko styropian lub wełna, siatka, klej, podkład i tynk. Niezbędne będą m.in. narożniki, listwy przyokienne, grunt, kołki, zaślepki styropianowe lub wełniane, folia, taśmy tynkarskie, worki, pianki i parapety….
  • Osobiście zachęcamy abyś te wszystkie obowiązki przerzucił na nas 🙂

Poniżej kilka zdjęć z zakresu „docieplenia budynków, ocieplanie budynków od podstaw”:

docieplenia budynków łódź docieplenia budynków łódź aleksandrów zgierz docieplenia łódź aleksandrów zgierz docieplenia łódź zgierz aleksandrów ocieplanie ocieplanie budynków łódź aleksandrów zgierz ocieplanie budynków łódź zgierz aleksandrów ocieplenia łódź aleksandrów zgierz ocieplenia łódź zgierz aleksandrów


Jakim styropianem ocieplać elewację budynku?

Nie tylko grubość jest ważna, ale również, a może przede wszystkim współczynnik przewodzenia ciepła, tzw. lambda – im niższa tym styropian cieplejszy. Najniższe współczynniki mają styropiany grafitowe, jednocześnie są droższe od styropianów białych i mają też kilka wad – są miękkie, pod wpływem temperatury potrafią się odkształcać, kurczyć i rozszerzać, a przed ich przyklejeniem należy je zmechacić tarką. To sprawia, że są trudniejsze i droższe w klejeniu.

Grubość i rodzaj styropianu potrzebnego do docieplenia elewacji budynku powinien dobrać projektant odpowiednio do rodzaju ocieplanej ściany. Jeśli styropian biały okaże się być wystarczający, to pomimo, że grafit zamiennie mógłby być o około 30% cieńszy, osobiście raczej nie zalecał bym ich zamiany. Odwrotnie jeśli w projekcie mamy grafit, ale istnieje możliwość zastosowania styropianu białego, choć grubszego to wybrałbym ten biały.

Czy styropian kołkować do ściany?

Jeśli chodzi o ocieplanie elewacji budynku wełną mineralną to ze względu na jej ciężar kołkowanie jest zdecydowanie zalecane i należy użyć kołków stalowych. Co do styropianu – kołkowanie na pewno zwiększy trwałość elewacji, przeważnie używa się wtedy kołków plastikowych, choć przy budynkach niskich, do około 7m wysokości nie jest to konieczne – oczywiście należy zadbać o odpowiednie przyklejenie styropianu.

Zalecana ilość kołków to zazwyczaj 4, czasem 6 sztuk/1m2, w narożach i przy oknach 6 do 8 sztuk/m2.

Kołki wbijane zazwyczaj mocuje się po wyfrezowaniu zagłębienia w styropianie, następnie zasłania się otwór zaślepką styropianową lub z wełny mineralnej.

Kołki wkręcane wkręca się po prostu w wywiercony wcześniej otwór.

Jaki klej do styropianu?

Dobry klej do ocieplania elewacji budynków powinien mieć odpowiednią odporność na wilgoć, elastyczność i wytrzymałość pozwalającą pracować w zmieniających się warunkach atmosferycznych, mam tu na myśli temperatury zima, lato, kiedy to różnice w temperaturze powietrza sięgają czasem 50 stopni Celsjusza, a temperatury elewacji nawet 80 stopni Celsjusza. W takich warunkach elewacja raz kurczy się, raz rozszerza. Klej musi sobie z tym poradzić, tak żeby na powierzchni nie powstały pęknięcia.

Na rynku mamy kleje o dużym rozstrzale cenowym – z czegoś to musi wynikać. Zwracanie uwagi tylko na cenę niekoniecznie będzie więc dobrym pomysłem. Na 250m2 elewacji zaoszczędzimy może kilkaset zł, a na naprawy naszego ocieplenia po kilku latach możemy wydać grube tysiące.

Zużycie kleju na klejenie i zatapianie siatki średnio wynosi 10-12 kg/m2, zależne jest od równości podłoża, a także metody na jaką przyklejamy styropian do ściany – na placki, placki z ramką czy na grzebień.

Jaka siatka podtynkowa?

Na rynku dostępne są siatki pancerne (włókno szklane z dodatkiem kauczuku), ekranujące (włókno szklane z wkładką drucianą przewodzącą prąd, blokującą fale elektormagnetyczne), oraz siatkę wykonaną tylko z włókna szklanego i to właśnie ją stosuje się najczęściej wykonując ocieplenia elewacji budynków. Gramatura siatki od 140g/m2 do 165g/m2, oczywiście im wyższy budynek tym zaleca się grubszą siatkę, na parterze czasem zatapia się jej podwójną warstwę.

Jaki rodzaj tynku przy ocieplaniu elewacji budynków?

Średnia granulacja tynku wynosi od 1mm do 5mm, przy czym ostatnio najczęściej stosuje się tynk o ziarnie 1.5mm. Drobniejszego kruszywa na ocieplenie nie zaleca się ze względu na cieńszą warstwę nałożoną na elewację i przez to mniejszą wytrzymałość.

Jedna z firm produkująca chemię budowlaną ma w sprzedaży tynk silikonowy o granulacji 0.7, który czasem stosujemy na kamienicach, jednak tylko tam gdzie ściany nie są ocieplane.

Rodzaje tynków:

– mineralny – odporny na wilgoć, paro przepuszczalny, mocny, przeważnie trzeba go malować.

– akrylowy (żywiczny, polimerowy) – odporny na wilgoć, słabo paro przepuszczalne.

– silikatowe (krzemianowe) – odporne na wilgoć, paroprzepuszczalne, elastyczne

– silikonowe – odporne na deszcz, paro przepuszczalne, elastyczne, samoczyszczące

Przy ocieplaniu elewacji budynku styropianem znaczenie może mieć kolor tynku lub farby jaką tynk pomalujesz. Najlepiej wybierać jasne kolory, przy których elewacja nie będzie się zbytnio nagrzewać na słońcu. Zbyt ciemny kolor spowoduje rozgrzanie się elewacji, co może powodować roztapianie się styropianu.

Czy można robić ocieplenie elewacji budynku w warunkach zimowych?

Jeśli pozwala na to pogoda to tak. W kartach technicznych materiałów budowlanych zaleca się aby temperatura powietrza nie była niższa niż 5 stopni Celsjusza. W dzisiejszych czasach są już jednak środki – dodatki do klejów, które obniżają temperaturę zamarzania wody do minus 10 st. C oraz przyspieszają wiązanie cementu w zaprawie, ale w rzeczywistości pozwalają efektywnie pracować gdy temperatura jest około „zera”. Gorzej z tynkowaniem, tutaj zazwyczaj trzeba poczekać, aż temperatura odpowiednio wzrośnie, ewentualnie można zabezpieczyć ścianę plandekami i uruchomić dmuchawy, które podniosą temperaturę i przyspieszą wysychanie tynku, z tym że to trochę zwiększa koszty.

Jak zmierzyć ściany elewacji do ocieplenia?

Prace wyceniamy zazwyczaj mierząc ściany budynku po obrysie – od narożnika do narożnika razy wysokość razy ilość ścian. Obmiaru do wyceny dokonujemy po przyklejeniu styropianu.

Od obmiaru zazwyczaj nie odliczamy otworów okiennych, za to nie doliczamy ościeży – kosztowo wychodzi bardzo podobnie, a liczenia jest dużo mniej.

Pamiętaj: zanim przystąpisz do jakichkolwiek prac remontowo budowlanych zapoznaj się dokładnie z projektem, tam powinno być wszystko dokładnie opisane.

„…Serdecznie polecamy wykonywane przez Firmę Budowlaną And-Bud Usługi Budowlane – docieplenia budynków, elewacje.